Kusový koberec Havana béžový

Nový produkt

Moderné kusové koberce tkané plochou technikou sa vyznačujú veľkou odolnosťou prosti oderu, nečistotám a jednoduchou údržbou. Oceníte ich najmä miestnostiach so zvýšenou záťažou ako sú kuchyne, haly či predsiene. Nová kolekcia s jemným dizajnom v univerzálnych tónoch béžovej, hnedej a šedej farby.

SAHARA 2906/900

Viac detailov

Dostupnost : ANO, doba dodání cca 10 pracovních dnů. ( Listopad - Leden až 15 pracovních dnů )

80,48 € s DPH

Doprava zadarmo

Heuréka - Ověřeno zákazníky

Vlastnosti koberce:
Farby koberca: krémová, béžová
Hmotnosť: 1,60 kg / m² (+ - 5%)
Počet zväzkov: 204 800 / m²
Typ priadze: 100% PP sisal

Koberce radíme podľa použitého materiálu do dvoch skupín a to na koberce prírodné a syntetické.

 
syntetické koberce


Syntetické koberce sú vyrobené z umelých materiálov, ako napríklad polyamid, polypropylén (PP), polyakryl (PA) a polyester (PES).

Podľa druhu spracovanie vlákna sa delia na koberce Heat Set, Heat set Friese, Heat set Shaggy, Viskóza, Akryl a pod.

Tieto koberce sa vyznačujú výbornými úžitkovými vlastnosťami, nízkou cenou a odolnosťou proti roztočom.

Heat Set- vlákno je 100% syntetické a prechádza zložitým procesom tepelného vylepšenia, čo spôsobuje, že je trvanlivejšie. Vďaka tzv. Otvorenému koncu vlákien je koberec mäkší a príjemnejší na dotyk. Priemerná dĺžka tohto typu vlasu koberca je cca 10-12 mm. Hmotnosť sa pohybuje zvyčajne 1,5-2 kg / m²

Heat Set Friesee - tieto koberce patrí do skupiny zušľachtených kobercov a to do tzv. Skupiny Heat - Set. Tu však rozdiel spočíva v samotnej konštrukcii vlákna a je pomerne ľahko rozoznateľný. V prípade kobercov Frisee je každý zväzok zložený z mnohých jednotlivých prameňov zvinutých okolo svojej osi a striedavo stočených okolo seba (tento výrobný proces sa nazýva - curling).

Heat set Shaggy- priadze používané na ich výrobe je syntetická. Hrúbka použité nite býva rôzna a každý výrobca ponúka niekoľko desiatok typov priadze Shaggy, vďaka čomu je ponuka veľmi bohatá. Dĺžka vlasu sa pohybuje od 2cm do 5cm.

Viskóza-koberec z viskózy sa vyznačuje veľmi vysokou hustotou rúna, ktoré môže mať u niektorých typov až 1.100.000 zväzkov / m². Farebná viskózové vlákna sú najdokonalejšie imitáciou skutočného hodvábu. Majú vysoký lesk, sú mäkká a jemná na dotyk a v neposlednom rade sú antistatická. Koberce viskózového typu s vysokým vlasom sa vyznačujú vysokou hustotou a spravidla sa tkajú z dvoch, alebo viacerých druhov lesklých polyesterových vlákien.

Akryl-tieto koberce pôsobia živým dojmom a sú veľmi príjemné na dotyk. Rúno Koberec je vyrobené z umelých vlákien, ktoré prešli zložitým výrobným procesom, vďaka čomu získali tepelnú stabilizáciu a dokonale imitujú prírodný hodváb. Akrylové vlákna sú antistatická, takže počas používania nevytvárajú statickú elektrinu. Vzhľadom k dĺžke rúna majú tiež vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti.

 

Koberce z prírodných vlákien

Sú to koberce z prírodných vlákien ako je vlna, bavlna, hodváb, sisal či tráva. Vyznačujú sa výbornými izolačnými schopnosťami, príjemným povrchom, schopnosťou regenerácie po zaťažení a odolnosťou proti znečisteniu. Aj po dlhodobom zaťažení sa prírodné vlákno dokáže regenerovať a vlas sa vráti do pôvodného stavu. Nevýhodou je pĺznutie koberce, náročnejšia údržba a tiež podstatne vyššia cena ako u kobercov syntentických.


Upozornenie

 
Vzhľadom k veľkému množstvu sortimentu sa môže stať, že Vami zvolenú veľkosť koberce nemusí mať výrobca skladom. V tomto prípade Vás budeme okamžite kontaktovať s náhradným termínom dodania.


  • Barva 1. Béžová

No customer reviews for the moment.

Write a review

Kusový koberec Havana béžový

Kusový koberec Havana béžový

Moderné kusové koberce tkané plochou technikou sa vyznačujú veľkou odolnosťou prosti oderu, nečistotám a jednoduchou údržbou. Oceníte ich najmä miestnostiach so zvýšenou záťažou ako sú kuchyne, haly či predsiene. Nová kolekcia s jemným dizajnom v univerzálnych tónoch béžovej, hnedej a šedej farby.

SAHARA 2906/900

Doprava zdarma